Slávek Šámal

DesInfo

slavek-kain-27_12_2010-orez2 Život s kytarou, zesilovači, klávesami a notami…

Jako malé dítě jsem začal hrát na akordeon, ale to víte, kytara byla po pár letech neodolatelné lákadlo. Pár ukázek mojí muziky najdete v mp3.

 

 

 

 

Kytary a další vybavení – viz Setup, 9_b

 

 

 

   
Hrál jsem nebo hraju kytaru v kapelách jako Chip&Co., Šedesátky, TAM, Easy Rider, Bubs´n´Beer, Divá Bára aj., čili většinou motorkářsky laděný rock, ale jelikož míchám dohromady rád různé styly, v nahrávkách se objevují i úplně jiné inspirace a prvky, ke kterým se na pódiu moc nedostávám. Navíc mne můžete potkat i akustických projektech, kde elektrické kytary vůbec nejsou… P1010646_c

 

   
P1010661_c slavek_chm1_b
   
slavek09_akust_d Aktuálně mne můžete vidět v několika různých projektech:

S Američanem Chipem Doehringem hraju v kapele Chip&Co. směs vlastních i irských, skotských a světových skladeb, viz www.chipandco.cz .

 

Také mne můžete slyšet v samostatném one-man show, kdy hraju část na akustiku, část na elektriku s computery a synťáky s podklady, které jsem si připravil a natočil. Hraju jak vlastní, tak pár svých oblíbených, celkem je to pár desítek skladeb…

 

Od roku 2009 mne také můžete slyšet v programu věnovaném beatovým skladbám z šedesátých let v úpravě pro akustické kytary, hodně se tam zpívá a také v tomto programu hrajeme několik věcí od Matadors, které s námi zpívá Viktor Sodoma. K tomu je trochu víc na www.sedesatky.cz.

 

 

P1010636_dPoslouchám takové ty věci mezi bigbeatem, funky, blues, EBM, technem, dance i keltskou muzikou, jazzem, funky i blues, těžko říci, co mám vlastně radši, asi od každého něco. Dost mám rád – jak už jméno studia napovídá – Cyberpunk od Billyho Idola. Ano, to je pro me tak zásadní deska, že nakonec ovlivnila moje účinkování na pódiích a vrhnutí se na computerovou muziku. Z klasiků třeba Rush, ze skutečné klasiky Mahlera, Martinů či Edwarda Griega. Mám rád i některé projekty spojené s Trentem Reznorem (Two s Robem Halfordem, Manson,…). Hodně mám rád the Young Gods, novější projekty lidí od Frontline Assembly i elektronické experimenty Milese Davise, Dave Mathewse i Huguese Aufraye. Z viděných koncertů hooodně vzpomínám na (všechny) koncerty YoungGods (třeba jak před časem v Akropoli kapela na závěr odplavala po lidech pryč). No a další – starší Red Hoti i INXS, bezmezně obdivuju Jeff Becka, z dalších kytaristů třeba José de Castra, starou hard éru Garyho Moora, Claptona, všechny éry Radima Hladíka i holandského Jana Akkermana (od něj asi nejvíc decentní funky věci ze začátku osmdesátých let), ale je toho fakt hodně – od jazzu přes techno a klubovou scénu po nu-metal, od klasiky po irský hospodský popěvky (třeba jako fantastický Flogging Molly).

S TAMem jste mne mmohli vidět na společném pódiu od podzimu 2009 do konce léta 2011. Tahle fotka je z KAINu, kde TAM můžete vidět velmi často. Detaily na www.tamrock.cz. slavek-kain-071109
   
P1010637_c S heavy old-schoolovou Divou Bárou jste mne mohli vidět na koncertech od roku 2004 do ledna 2010. Informace a detaily, mp3 a videoklip, prostě všechno o téhle kapele najdete na www.divabara.com.
   
easy_b Easy Rider (96-99): Ota Matoušek, Míra Matoušek, Tomáš Volek, Kozel a já. Postupně to sice měklo až vyměklo, ale zase jsme zažili dost zajímavých akcí, srazů a koncertů – třeba před INXS (a super byl ten mejdan v předvečer koncertu na Novotnýho lávce. My jsme sice měli před koncertem kocovinu, ale Sheryl Crow monokla jak kráva). Natočili jsme 2 CD a rozdělali 1 klip, který už nikdy nebyl dokončen 🙁 ale vypadal dost dobře! Při natáčení jsme zničili 1 motorku a zahrádkářovi Favorita.

Kapela dál pokračuje pod jménem Easy.

   
   
Měli jsme i speciální legitku pro nejlepší kamarády a ty, kteří nám hodně pomohli. Někde tady na mne jedna vypadla, tak jsem jí sem taky nahrál… Legitka3_b
   
bubs_b Tak tohle jsou Bubs’n Beer v nejčastěji vídané sestavě. Jinak jsme existovali od 92 do konce 95. Hráli jsme na dost motorkářských srazech (zlatej divokej Herálec s dvěmi tisícovkami motorek!), v Německu a hodně vzpomínám na několik koncertů po Dánsku (92, ještě s basákem Vláďou Matouškem a Rudou Lindnerem, které zpíval Dánům skutečně skvělé česko-anglické texty („…and now … about love two!“).

A ještě pár fotek z akcí: