Slávek Šámal

Tips & Trixx

Vylepšete si (trochu) kontrolér BCF-2000

, 29. Prosinec, 2011, sekce Tips & Trixx

bcf2000V řadě studií i u zvukařů se zabydlely kontroléry Behringer BCF-2000, které jsou nejdostupnější variantou motorových faderů v +/- použitelném provedení. Díky „Mackie Control“ režimu se dají používat velmi dobře i pro ovládání DAW typu Cubase, což je můj případ. Když jsem před drahnou dobou poprvé v Cubase zkusil BCF-2000, tak jsem se zhrozil, jaký žentour se skrývá uvnitř. Ani moc nemá cenu ukazovat původní stav těm, kteří BCF nemají, ti kdo ho ale mají, určitě vědí, co myslím. Zvuk a pohyb faderů dá zapomenout na hudební tvorbu a spíš vzbudí očekávání, když už se to definitivně rozpadne. No a tomto článečku trochu pomůžeme BCF a naučíme ho kultivovanějším pohybům. Vyložená krása to sice stále není, ale výsledek je určitě lepší, než předtím.


(pokračování…)Jak si vylepšit čínský lampový mikrofon

, 06. Červen, 2011, sekce Tips & Trixx

img_20110520_195015-bV dnešním tipu na vylepšení levného vybavení se podívám na v současné době dostupné čínské velkokapslové lampové mikrofony. Je jich celá řada, asi nejpopulárnější jsou od německého Thomanna, který si je nechává vyrábět na zakázku v továrně Feilo, která je známá samozřejmě i tím, že se v ní vyráběly mikrofony sE a i nyní snad z této továrny pocházejí díly pro tyto mikrofony. Některé z produktů jsou tak spíše staršími typy sE. Ceny jsou výborné, ale pojďme se podívat na to, co v mém případě mi vadilo na jednom modelu – a podle řady názorů jde o stejnou vlastnost řady jiných mikrofonů čínské provenience.


(pokračování…)Modifikace mikrofonu T.Bone SC450

, 22. Červenec, 2009, sekce Tips & Trixx

sc450Kondenzátorové mikrofony T.Bone jsou u nás nesmírně rozšířené. Je pro to řada důvodů: vysoce kvalitní prodejní servis (i když všechno jiné už u Thomanna není tak super), rychlé dodávky poštou s obrovským množstvím zboží na skladě, případně výborný cíl na výlet do Německa, kdy si na cestě zpátky v Norimberku pod hradem ještě dáte Bratwurst a ještě když přetrpíte nějaký ten obchod s konfekcí, tak i vaše drahá polovička není s výletem nespokojena, ale samozřejmě hlavně Thomannovo jméno je synonymem pro velmi slušné ceny za docela slušné zboží.
(pokračování…)